Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до новин

Поради аграріям під час війни

Оголошення
07.05.2024

Поради аграріям під час війни

Широкомасштабне вторгнення росії на територію нашої держави значно ускладнило життя вітчизняним сільськогосподарським підприємствам. Усі змушені були адаптовуватися до нових реалій буття в умовах воєнного стану.

Активні бойові дії несуть серйозну небезпеку не лише для полів з хлібними культурами, які можуть бути знищені вогнем, а й загрозу життю самих аграріїв. Під час проведення польових робіт варто пам’ятати про міни, розтяжки та залишки боєприпасів, що не розірвалися, на які може натрапити трактор чи комбайн. На жаль, уже є випадки, коли люди з технікою в полях підривалися на мінах.

Що робити, якщо є підозра на «подарунок» у вигляді мін на полях?

Як діяти, щоб зберегти життя аграріїв і безпечно провести посівну та збір врожаю?

Перше і головне: для безпечної роботи в місцевості, де проходили чи тривають бойові дії, необхідно провести розмінування та перевірку ґрунту на наявність вибухонебезпечних предметів. Із запитом на розмінування полів аграріям потрібно звертатися до спеціалістів в цій сфері.

Нажаль, спеціалістів у цій сфері не хватає.

Проте необхідність змусила багатьох аграріїв, також виявляти вибухонебезпечні пристрої. В хід пішли металошукачі та дрони.

Перед початком роботи техніки на полі, його територія спочатку обстежується в пішому порядку, аби не допустити фатальних наслідків та зберегти життя кожної людини. Окрім наслідків «прильотів», на полях знаходять і самі снаряди. Але 100% результату такі «рейди» не дають, оскільки снаряд може не розірватися і піти під землю на декілька метрів.

Колективи ризикують, але починають працювати на полях.

При виявлення підозрілого предмету:

1) не чіпайте, не відкривайте, не пересувайте знахідку;

2) відгородіть місце, де знаходиться підозрілий предмет;

3) відведіть подалі людей та техніку від підозрілої знахідки;

4) припиніть будь-які роботи в районі небезпечного місця;

5) організуйте тимчасову охорону небезпечного місця до приїзду спеціально підготовлених фахівців та не допускайте туди сторонніх осіб;

6) про знахідку вибухонебезпечного предмета терміново викличте

службу порятунку за номером 101 або поліцію за номером 102.

Будьте обережні! Бережіть себе!

 

 

Статтю підготувала майстер виробничого навчання  

Дніпровських територіальних курсів ЦЗ ТА БЖД (І категорії) Оксана Шубіна

2024 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше