Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі

Що таке гендерна рівність

Ґендерна рі́вність, також рі́вність жіно́к та чоловіків, рі́вність статей, — концепція досягнення рівних прав людини між чоловіками та жінками в трудових, сімейних та інших правових відносинах, а також урівнювання ролі в суспільстві загалом, подолання сексизму та інших видів дискримінації. На думку ґендерних дослідниць та дослідників, ґендерна рівність є наступною сходинкою соціально-статевих відносин після патріархальної системи. ґендерна рівність як принцип полягає в тому, щоб вивчити та усунути всі соціальні бар'єри, що заважають людині проявитися як особистості, а також створити рівні соціальні можливості для реалізації особистості жінок та чоловіків в усіх сферах життєдіяльності залежно від особистого вибору людини.

Українське законодавство

  • Національні законодавчі та нормативно-правові акти

Закони України:

Укази Президента України:

Указ Президента України від 25 серпня 2015 року № 501/2015 «Про затвердження Національної стратегії у сфері прав людини».

Указ Президента України від 30 вересня 2019 року № 722/2019 "Про Цілі сталого розвитку України на період до 2030 року"

Постанови Кабінету Міністрів України:

Розпорядження Кабінету Міністрів України:

Накази міністерств:

Інші нормативно-правові акти:

Міжнародні зобов’язання

  • Міжнародні законодавчі та нормативно-правові акти

Документи Організації Об’єднаних Націй:

Документи Міжнародної організації праці (МОП):

Документи Європейського Союзу:

2022 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше