Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до новин

ДЕНЬ БОРОТЬБИ ЗІ СКАЗОМ

Новина
28.09.2020

Комунальне підприємство

 «Обласний центр громадського здоров’я»

Дніпропетровської обласної ради»

Щорічно 28 вересня відзначається Всесвітній день боротьби зі сказом (World Rabies Day). В Україні дане захворювання реєструється в усіх областях і майже щороку від нього помирають від 1 до 7 осіб.

Сказ – особливо небезпечне вірусне захворювання, при якому відбувається ураження центральної нервової системи та за відсутності вчасного лікування людина помирає.

Основними джерелами збудника сказу для людей є коти, собаки, лисиці. Людина може заразитися сказом від інфікованої тварини через укус, подряпину, потрапляння зараженої слини на слизові оболонки. Розпізнати хвору тварину можна за такими ознаками як слинотеча, агресивність, перезбудження, яке змінюється згодом на пасивність, відмова від прийому їжі та води, вихід диких тварин у денний час до населених пунктів.

Інкубаційний період сказу зазвичай триває 1-3 місяці, але може варіюватися від 1 тижня до 1 року в залежності від різних факторів. Це означає, що симптоми хвороби можуть виникати протягом цього періоду з моменту укусу. Сказ завжди смертельний. Проте правильна та своєчасна допомога до розвитку захворювання дає 100% шанс врятуватися.

Початкові симптоми сказу: підвищення температури та біль, а також незвичні або незрозумілі відчуття поколювання, пощипування чи печіння у місці пошкодження. Після укусу не треба чекати симптомів! Якщо вас укусила чи лизнула безпритульна або дика тварина, негайно зверніться до лікаря! Зволікання може коштувати життя!

Аби попередити захворювання на сказ, слід дотримуватись деяких рекомендацій:

‒       Необхідно щорічно щеплювати проти сказу домашніх собак і кішок.

‒       Не слід провокувати тварин на укуси: не намагатися годувати, надавати допомогу невідомим бездомним тваринам, дражнити їх.

‒       Необхідно уникати скупчень бездомних собак і контактів з дикими тваринами.

‒       При укусі тваринами слід негайно промити рану водою з милом, обробити краї антисептичним засобом на основі спирту чи йоду і негайно звернутися до найближчого медзакладу.

Сучасні методи імунізації не складають 40 уколів у живіт, як раніше, а всього лише 5-6 протягом місяця в дельтовидний м’яз або в передню поверхню стегна дітям до 18 місяців.

Якщо тварина, яка зчинила укус, жива, бажано щоб працівники ветеринарної служби встановили спостереження за нею протягом 10 днів. Якщо вона здорова, профілактичні щеплення постраждалій людині не призначаються.

Бережіть себе та будьте здорові!

2023 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше