Найпростіші правила з мінної безпеки для цивільних
24 лютого 2022 року поділило життя українців на до і після…
Через активні бойові дії у різних частинах країни зростає небезпека від вибухонебезпечних предметів для нашого життя.
російське вторгнення зробило Україну найзамінованішою країною світу. До того ж, українці регулярно знаходять в лісах міни часів Другої світової війни.
Прості правила, які можуть зберегти життя та здоров’я:
ЗАБОРОНЕНО!!!
- Торкатися знайденого предмета, пересувати його або робити з ним будь-які інші дії, особливо намагатися розібрати або знешкодити його.
- Проводити будь-які роботи біля знайденого предмета, особливо ті, які можуть викликати навіть незначне коливання ґрунту.
- Палити, користуватися запальничками, а також іншими джерелами відкритого вогню і предметами, які можуть його утворювати.
- Користуватися радіоелектронними пристроями (мобільними телефонами, пультами дистанційного керування, сигналізацією автомобілів тощо).
- Заливати предмет рідинами, засипати ґрунтом, намагатися чимось накрити або здійснювати інші дії на нього: звукові, світлові, теплові, механічні та ін.
- Допускати скупчення людей безпосередньо поруч зі знайденим предметом.
ПАМ’ЯТАЙТЕ!!!
- Завжди зберігайте спокій, уникайте паніки!
- Ніколи не заходьте в райони, позначені знаком мінної небезпеки «НЕБЕЗПЕЧНО, МІНИ» (DANGER, MINES / УВАГА, МІНИ)!
У разі перебування в небезпечних районах усі знаки, що викликають сумнів, необхідно розглядати як попередження про небезпеку.
- При виявленні предметів, схожих на вибухонебезпечні: зупинись, познач місце знахідки підручними предметами; відійди тим самим шляхом, яким рухався, на безпечну відстань та негайно виклич рятувальників – 101, поліцію – 102.
Будьте обережні! Бережіть себе!
Майстер виробничого навчання
Дніпровських територіальних курсів ЦЗ ТА БЖД (І категорії)
Оксана Шубіна