ГРВІ – гостра респіраторна вірусна інфекція.
Сезонне зростання захворюваності на ГРВІ щорічно реєструється з листопада по лютий.
ГРВІ – гостра респіраторна вірусна інфекція, яка зазвичай починається поступово і супроводжується відчуттям «розбитості» та загального нездужання:
- температура спостерігається в межах 37-37,5;
- нежить виникає в перші дні, зазвичай є чхання;
- біль у горлі найчастіше з`являється одразу.
Існує багато різних вірусів-збудників ГРВІ. Як правило ці віруси найбільш активні у холодні пори року та переважно вражають слизові оболонки верхніх дихальних шляхів, а також вуха, носа, горла.
Найпоширенішими збудниками ГРВІ є риновірус. Саме тому передусім з`являються такі симптоми, як нежить, закладеність носа, біль у горлі та кашель.
ГРВІ зазвичай прогресує кілька днів. Дуже важливо не займатись самолікуванням, а звернутись до свого сімейного лікаря, тому що риновірусна інфекція може протікати у важчій формі у людей з ослабленим імунітетом.
Ускладнення ГРВІ – це зазвичай запалення носових ходів та середнього вуха. Також ГРВІ може посилити симптоми деяких хронічних захворювань дихальних шляхів.
Основним заходом профілактики захворювань та попередження епідемічних ускладнень з ГРВІ залишається вакцинація. Одне щеплення захищає впродовж усього сезону захворюваності на гострі респіраторні вірусні інфекції. Якщо не було можливості вакцинуватися напередодні епідемічного сезону, то провести вакцинацію можна і впродовж всього сезону. Також можна уникнути зараження під час сезонного підйому захворюваності, якщо дотримуватися простих речей:
- користуватися одноразовими масками;
- прикривати рот і ніс під час кашлю та чханні;
- регулярно провітрювати приміщення та робити вологе прибирання – як у помешканні, так і в робочих приміщеннях;
- повноцінно харчуватися, висипатися, уникати стресів та перевтоми;
- мати чисті руки!
Люди з симптомами ГРВІ повинні залишатися вдома, звернутися до сімейного лікаря та виконувати його настанови.
Бережіть себе та будьте здорові!
Обласний центр громадського здоров'я ДОР