Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до проектів

«Школа психоемоційної рівноваги»

photo2

Детальніше про проект

Останнім часом серед дітей та учнівської молоді спостерігаються такі явища, як : гіперактивність, некерованість, імпульсивність поведінки. Поряд з цим у дорослих, які працюють в закладах освіти, наявні явища професійної деформації та емоційного вигорання. Сім'ї дітей також потребують психологічної та педагогічної підтримки, навчання корекційним прийомам для створення розвиваючого середовища в домашніх умовах. Надати супровід та запобігти цим негативним проявам можна надавши всім згаданим особам можливість отримувати психоемоційне розвантаження.

 Проектом будуть охоплені два загальноосвітні заклади, в яких навчаються 320 учнів і працюють 83 особи зі складу педагогічного та обслуговуючого персоналу, з яких - 69 жінки. А саме:

 - Могилівська ЗОШ І-ІІІ ступенів (навчається 221 учень, з них 145 дівчат, та працює 57 осіб педагогічного та обслуговуючого персоналу, з яких 50 — жінки);

 - Могилівська ЗОШ І-ІІ ступенів (навчається 99 учнів ,з них 40 дівчат, та працює 26 осіб педагогічного та обслуговуючого персоналу, з яких - жінок 19).

Також в рамках реалізації проекту планується охопити методичним супроводом 345 батьків учнів загальноосвітніх навчальних закладів, з яких 227 - жінки.

Під час уроків та занять діяльність учнів регулюється вчителем, вихователем, тренером, керівником гуртка, але у школі відсутнє організоване приміщення для спілкування та дозвілля дітей – власне «дитячої зони», де школярі могли б відпочити від формалізованого тону навчання, поспілкуватися, виявити свою спонтанну творчість . Працівники школи, які в силу специфіки роботи постійно отримують стреси, для відновлення працездатності і збереження здоров'я теж потребують спеціально обладнаної відпочинкової та релаксаційної зони. середовища коректується вихованням.  

Наразі учні в позаурочний час спілкуються у коридорах та рекреаціях школи, які  естетично оформлені настінним розписом та обладнані дерев'яними лавками. Але коридори не є оптимальним  місцем для проведення дозвілля: на лавках не вистачає місця всім бажаючим, вони не придатні для повноцінного відпочинку – тверда дерев'яна лавка без спинки не дозволяє розслабити м'язи спини і чинить на них такий же вплив, як і шкільний стілець. Це негативно впливає на стан здоров'я  учнів, які під час посиленого росту  особливо вразливі до факторів, що деформують хребет.

На розвиток, виховання і формування особистості великий вплив має спадковість. Аналіз наукових праць вітчизняних і зарубіжних дослідників свідчить, що можна розглядати формування педагогічної культури батьків як систематичну й змістовну програму, метою якої є поширення інформації, знань і навичок у різних аспектах діяльності батьків або як формальну спробу підвищити свідомість батьків щодо виховання своїх дітей і озброїти їх певними виховними навичками. Метою діяльності кімнати «Рівновага» стане формування педагогічної культури батьків та розвиток у них рис вихователів, а також допомога у виконанні функцій вихователів.

Реалізація проекту дозволить вирішити визначені проблеми, які турбують не лише вчителів та дітей, а й батьків учнів, органи влади, переважну більшість населення громади.

Діяльність сенсорної кімнати дасть можливість охопити наступне коло бенефіціарів:

  • учні шкіл – 30 осіб в день, 6720 відвідувань в рік;
  • вчителі – 5 осіб в день, 1120 відвідувань в рік;
  • обслуговуючий персонал - 1 особа в день, 120 відвідувань в рік;
  • батьки учнів – 3 особи в день, 672 відвідування в рік

Ключові етапи (віхи)

В рамках реалізації проекту планується створити релаксаційний простір, в який входитиме: м'яке покриття, крісла - мішки, крісла-мішки-мати, пуфи-куби, мобайли (підвішені рухомі конструкції, іграшки), зона буккроссингу та бібліотека гармонізуючої музики, сухий душ, сенсорний кінестетичний куб, м'які іграшки, масажні, тактильні, антистресові м'ячики, тощо.

На мапі

2024 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше